Usługi e-commerce z roku na rok stają się coraz popularniejsze i duża część transakcji dawniej przeprowadzanych w stacjonarnych siedzibach sklepów, obecnie przeniosła się do sieci. W związku z tym i sektor przesyłek przeszedł niemałą rewolucję. Dziś zamawiając towar od marki internetowej, choćby z drugiego końca kraju, już następnego dnia możemy spodziewać się paczki – pod drzwiami, w punkcie odbioru lub skrytce automatu, zależnie od tego, jaką metodę dostawy wybierzemy.

Dlaczego kurierzy mają ręce pełne roboty?

Popyt na szeroko pojęte usługi pocztowe stale rośnie i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Zwłaszcza pandemia, która zachwiała wieloma branżami, akurat na sektor e-commerce zadziała niczym dodatkowy napęd. Czasowe przeniesienie handlu z ulic i galerii do internetu poskutkowało rekordowymi wynikami finansowymi wśród przewoźników kurierskich. By jednak nie osiąść na laurach i dalej się rozwijać, firmy przesyłkowe wciąż wprowadzają innowacje i różnego rodzaju usprawnienia, walcząc o to, żeby to właśnie ich brand był tym najczęściej widywanym na samochodach dostawczych.

Jak firmy kurierskie wychodzą na przeciw potrzebom klientów?

Obecnie, większość przewoźników gwarantuje dostawę w 24 godziny z dowolnego miejsca na terenie kraju, z możliwością przedpłaty lub uregulowania należności przy odbiorze za pomocą gotówki, karty lub kodu BLIK. Ponadto do naszej dyspozycji pozostają aplikacje bieżąco śledzące paczkę, pozwalające na przekierowania jej na inny adres lub zmianą daty odbioru, a kurier https://pakersi.pl/ przed dostawą, telefonicznie lub mailowo informuje nas o możliwych godzinach przybycia. Dzięki tego rodzaju udogodnieniom coraz chętniej decydujemy się na zakupy przez internet i często z wypiekami na twarzy wypatrujemy charakterystycznego, białego, dostawczego busa z naszą przesyłką.

Zobacz również  Ranking banków internetowych 2020

Automaty i punkty odbioru paczek, czyli rozwiązanie dla aktywnych

Jeśli prowadzimy na tyle nieregularny tryb życia, że nie jesteśmy w stanie określić, gdzie będziemy się znajdować danego dnia, możemy skorzystać także z innych metod dostawy, niż tylko tradycyjny kurier. Do naszej dyspozycji pozostają punkty odbioru paczek usytuowane w kioskach, sklepach, na stacjach benzynowych, a ostatnimi czasy nawet w dyskontach. Jak grzyby po deszczu wyrastają także kolejne automaty ze skrytkami pełnymi paczek. Przy użyciu dotykowego wyświetlacza lub intuicyjnej aplikacji w telefonie, możemy za ich sprawą zarówno odebrać, jak i nadać paczkę.

Śmiało można powiedzieć, że usługi kurierskie idą z duchem czasu i są obecnie skrojone na miarę potrzeb wymagających klientów. Wybierając metodę dostawy możemy kierować się kryterium ceny, wtedy najkorzystniejszy okaże się odbiór z punktu, lub szeroko pojętej wygody. Jeśli mamy w domu małe dziecko, albo po prostu nie chcemy dźwigać zakupów, wybierzemy kuriera, a jeżeli żyjemy intensywnie, z pewnością wygodny okaże się dla nas automat do odbioru paczek.