W ostatnim czasie jest bardzo duże zapotrzebowanie na dobrych informatyków, dlatego też warto zapisać się na studia właśnie w tym kierunku. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie zajęcia prowadzone są na studiach IT, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie podjąć decyzję, czy warto na nie się zapisać.

Zajęcia matematyczne

W pierwszej kolejności warto wyraźnie zaznaczyć, że zapisując się na studia informatyczne należy spodziewać się dużej ilości zajęć związanych z matematyką. Bez solidnej wiedzy z matematyki bardzo trudno jest myśleć na przykład o zaawansowanym programowaniu. Na uczelniach duży nacisk kładzie się przede wszystkim na algorytmy, które wykorzystywane są w branży IT na szeroką skalę.

Języki obce

Na studiach informatycznych można spotkać się również z językami obcymi. Mowa tutaj przede wszystkim o języku angielskim, który przydać może się w wielu sytuacjach. Dobrą pracę w branży informatycznej można znaleźć nie tylko w Polsce, ale również za granicą, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu na naukę języków obcych. Oprócz języka angielskiego warto skupić się również na języku niemieckim i chińskim. To właśnie w tych krajach jest duży popyt na informatyków z różnych gałęzi.

Programowanie

Na studiach informatycznych studenci uczą się także programowania. Pamiętać należy jednak o tym, że pisanie programów na studiach nieco różni się od tworzenia oprogramowania dla firm. Na studiach prowadzone są zajęcia dla osób początkujących z najpopularniejszych języków programowania. W chwili obecnej warto rozglądać się za takimi studiami, które prowadzą zajęcia z języka PHP, Python, C++ albo Javy. Dogłębne zapoznanie się z każdym językiem wymaga jednak poświęcenia mu nieco czasu.

Zobacz również  Dlaczego warto studiować zarządzanie projektami na studiach podyplomowych

Jakie zagadnienia poruszane są na I roku studiów?

Informatyka studia Wrocław to wbrew pozorom bardzo rozległy kierunek, dlatego też zajęcia na poszczególnych uczelniach mogą znacząco różnić się między sobą. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że praktycznie na wszystkich kierunkach informatycznych prowadzone są zajęcia z bazy danych, podstaw programowania obiektowego i tworzenia stron internetowych. Nie można zapominać również o analizie matematycznej, algebrze i elektronice, która przy wielu stanowiskach może naprawdę się przydać. Aby wybrać odpowiednie informatyka studia Wrocław warto więc dokładnie zapoznać się z programem nauczania, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie zapisać się na interesujący kierunek. Branża IT cały czas się rozwija w bardzo szybkim tempie, dlatego też uczelnie wyższe na bieżąco dostosowują swój program nauczania do aktualnych trendów. Nowością na studiach są na przykład kierunki związane z marketingiem internetowych albo sztuczną inteligencją. Duży nacisk kładziony jest również na zajęcia związane bezpośrednio z bezpieczeństwem systemów komputerowych albo telekomunikacją. Studia informatyczne mogą okazać się olbrzymią szansą na rozwijanie swoich pasji i na znalezienie dobrze płatnej pracy.

Więcej o studiach informatycznych: http://www.ue.wroc.pl/wydzial_zif/84/informatyka_i_ekonometria_studia_i_i_ii_stopnia.html