Kolejne miesiące pandemii koronawirusa sprawiły, że wiele branż, które dotychczas nie miały zbyt wiele wspólnego z modelem pracy zdalnej, zdecydowało się czerpać z niego pełnymi garściami. Niestety, przeniesie pracy z biur do domów może okazać się skomplikowane. Przed szczególnie trudnym wyzwaniem stoją zwłaszcza te firmy, które nigdy wcześniej nie testowały tego typu rozwiązań.

Aby jak najszybciej okiełznać świat home office, warto zapoznać się z korzyściami, jakie zapewniają nowoczesne narzędzia HR. Dlaczego warto zainwestować w tego typu oprogramowanie? O czym należy pamiętać, decydując się na jego wdrożenie? Poniżej opisujemy trzy najważniejsze zalety, jakimi charakteryzuje się oprogramowanie kadrowo płacowe w chmurze.

1.     Narzędzia HR w modelu SaaS nie generują żadnych niespodziewanych kosztów

Dla wielu przedsiębiorstw jednym z najważniejszych kryteriów oprogramowania jest jak najkrótszy czas uzyskania pełnej funkcjonalności. Rozważając oferty dostępnych na rynku usługodawców, warto wziąć pod uwagę przede te firmy, które dystrybuują swoje narzędzia HR w modelu SaaS (ang. Software as a Service) nie wymagają żadnych dodatkowych inwestycji w nowy sprzęt i serwery czy usprawnienie infrastruktury sieciowej.

Zobacz również  Czym różni się logistyka B2C od B2B? Odpowiadamy

Działania, których celem jest utrzymanie sieci w dobrym stanie, spoczywają na usługodawcy. Odpowiada on za regularne backupy gromadzonych w sieci informacji, bezpieczeństwo firmowych danych oraz częste aktualizacje. To ostatnie kryterium jest szczególnie istotne w przypadku branż, które muszą często mierzyć się z szybko zmieniającymi się regulacjami prawnymi.

2.     Narzędzia HR wspierają pracowników w pracy zdalnej

Z powodu epidemii koronawirusa wielu pracodawców zdecydowało się na ograniczenie pracy stacjonarnej. Zjawisko to sprawiło, że działania organizacyjne, które wymagały wcześniej wyłącznie szybkiej rozmowy z kolegą bądź koleżanką, siedzącą dwa biurka dalej, musiały przenieść się do świata cyfrowego.

Kompleksowe narzędzia HR mają za zadanie wspierać zarówno codzienną komunikację firmową, jak i wewnętrzne procesy, związane z zarządzaniem procesami działu kadr i płac. Poprawnie wdrożone narzędzia HR minimalizują obieg papierowej dokumentacji wymieniając je na wnioski elektroniczne, które można zatwierdzić z dowolnego, podłączonego do internetu miejsca.

3.     Narzędzia HR sprawdzają się nawet w najbardziej hermetycznych branżach

Wbrew spotykanych czasem obiegowym opiniom, nowoczesne narzędzia HR nie są przeznaczone wyłącznie dla przedsiębiorstw, działających w szeroko pojętej branży IT. Firmy, które tworzą tego typu, bardzo często oferują rozwiązania modułowe, dopasowane do wymogów konkretnych sektorów handlowo-usługowych, produkcyjnych czy logistycznych.

Systemy te umożliwiają płynne zarządzenie realizowanych obecnie projektów, sumowanie zrealizowanych roboczogodzin oraz monitorowanie rentowności prowadzonych działań. Oprogramowanie kadrowo płacowe doskonale radzi sobie również m.in. w aspektach logistycznych, takich jak monitorowanie stanu magazynowego i terminowości wysyłek.

Zobacz również  Weksel in blanco - co to?

Wybierz narzędzia HR od grupy Unit4

Jednym z wiodących systemów kadrowo płacowych, działających w chmurze, jest TETA AIR autorstwa Unit4. To nowoczesne narzędzia HR, opracowane przez firmę z ponad 30-letnim doświadczeniu na polskim rynku. Już dziś zapoznaj się z możliwościami TETA AIR i dołącz do ponad 2000 zadowolonych przedsiębiorstw z całej Polski.

 

Źródło: TETA-AIR.pl – System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw