Dzięki tabletowi wiele codziennych czynności stało się nie tylko łatwiejsze, ale również przyjemniejsze. Tablety są kompromisem pomiędzy smartfonami, które mają ok 5 cali a mniejszymi laptopami. Ich wymiary idealnie się wpasowały w lukę, dzięki czemu bardzo szybko osiągnęły sukces. Przyjrzyjmy się niektórym funkcją tabletu, dla których warto mieć te urządzenie w domu.

 

Przeglądanie Internetu

Niektórzy mogą zapytać, po co tablet do Internetu, skoro ma komórkę i komputer. Odpowiedź jest prosta: wygoda. Przeglądanie stron www dłużej niż kilka minut na smartfonie może być męczące. Niewielki ekran nie sprzyja dobremu odbieraniu treści. Z kolei korzystanie z komputera nie zawsze pozwala na swobodne ruchy, nawet, jeżeli korzysta się z laptopa. W końcu on zawsze musu być gdzieś postawiony. Tablet umożliwia bardzo wygodną konsumpcję treści ze względu na duży wyświetlacz, często osiągający prawie 10 cali, zachowując przy tym małą wagę. Internet przy użyciu intuicyjnych gestów można przeglądać na łóżku, na ławce w parku czy w poczekalni nie martwiąc się o jego gabaryty. W końcu zmieści się do każdej damskiej torebki!

 

Oglądanie filmów i zdjęć

Tablet jest urządzeniem stworzonym do przeglądania treści multimedialnych. Smartfon ze swoim niezbyt dużym wyświetlaczem nie nadaje się do obejrzenia półtorej godzinnego filmu. W przeciwieństwie do tabletu, którego duży wyświetlacz umożliwi przyjemne obejrzenie filmu lub serialu. Akcesoria do tableta mogą znacznie poszerzyć możliwości urządzanie. Dołączając bezprzewodowe głośniki bluetooth można cieszyć się dźwiękiem stereofonicznym, a specjalne etui utrzyma go w pozycji pionowej. Można dokupić także mysz i klawiaturę, który upodobni go do komputera!

Zobacz również  Ile kosztuje przesyłka kurierska?

Sam tablet może służyć za cyfrową ramkę i wyświetlać losowo zdjęcia z galerii.

Kontakt z rodziną i znajomymi

Operatorzy telefonii komórkowej zachęcają nielimitowanymi rozmowami ze wszystkimi, podczas gdy większość do komunikacji wykorzystuje Internet! Każdy tablet, ten wyposażony w gniazdo karty SIM i ten jego pozbawiony może służyć do nawiązania kontaktu z innymi osobami po drugiej stronie kuli ziemskiej. I to całkowicie za darmo! Do tego celu można wykorzystać jeden z darmowych komunikatorów internetowych i nawiązać połączeni tekstowe, głosowe a nawet wideo, ponieważ każdy dzisiejszy tablet wyposażony jest w kamerkę internetową.

 

Tablet jako ebook

Ebooki wyposażone są w czytnik typy e-ink imitujące prawdziwy papier. Ma to jednak bardzo duża wadę. Wyświetlony obraz może być tylko monochromatyczny i kolorowe grafiki są dla nich niedostępne. Na tablecie można czytać artykuły i książki bez żadnych ograniczeń. Są specjalne sklepy, gdzie można zakupić pozycję, lub tez można ją wgrać na pamięć urządzenia. Dzięki kolorowemu wyświetlaczowi tableta możliwe jest przeglądanie komiksów w pełnej gamie kolorów. Tak, tablet jest idealnym urządzeniem do czytania komiksów, które mimo że są dostępne na ebooki, niezbyt przyjemnie się je czyta.